20 LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dziecko to człowiek, który uczy się żyć. My dorośli mamy dzieciom w tym pomagać...
Dbajmy, aby było ono otoczone miłością, aby było wychowywane w poczuciu bezpieczeństwo, bez krzyku i przemocy.
To My ponosimy wspólną odpowiedzialność za wychowanie i za rozwój dzieci.

Celem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka jest uświadamianie najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypominanie, że nie tylko mają te prawa zawsze respektować, ale powinni także stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę. Święto to ma również zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat.

21 LISTOPADA - Światowy Dzień Życzliwości


"Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do powiedzenia, ale ich echa są prawdziwie bezkresne" - Matka Teresa z Kalkuty

Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. Uczniowie naszej szkoły mogli dołączyć do przygotowanego Drzewka Życzliwości przywiesić listek z pozdrowieniami dla swoich znajomych, z przeprosinami do kogoś komu zrobili przykrość i nie zdążyli przeprosić, z życzeniami dobrego dnia itp. Młodzież klas 1 dołączyła do akcji poprzez wrzucanie listków z pozdrowieniami do koszyczków przygotowanych przez aktywistów. 22.11.2022 Aktyw Biblioteczny przekazał listki do wskazanych osób. Życzliwość zmienia świat, świętuj każdego dnia!

„ Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju” Thomas Wharton Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy –Zdroju wziął udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Przerwa na Czytanie”.
W naszej szkole czytało ponad 600 uczniów wraz z wychowawcami.
Klasy, które wzięły udział w akcji:
1C, 4TBg, 3TB, 4GHp, 1TB, 1TL, 3AB, 2TI, 1TE, 2TB, 2GH, 3TH, 4THg, 3C, 1DE, 2EL, 2C, 4TIg, 4ABp, 3TB.
Dziękujemy uczniom oraz ich wychowawcom!
Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych! Czytamy w każdej wolnej chwili i dzielimy się ciekawymi książkami z innymi, wpisując autora i tytuł na specjalnie przygotowanej tablicy! Podsumowanie akcji, młodzieży udzielającej się przy tablicy.
ZOBACZ ZDJĘCIA W GALERII


W dniach 19.09- 25.09.2022r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy – Zdroju odbył się III Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole pod hasłem „Dbajmy o dobre relacje”. W ramach tygodniowej akcji, każdy uczeń mógł uzupełnić wpis „Lubię w Tobie”, „Cenię w Tobie”, „Podoba mi się w Tobie” na przygotowanych kolorowych serduszkach. Następnie serca były wręczane wybranej przez siebie osobie. Na specjalnie przygotowanej tablicy można było:

- Odczytać sentencje „Jak zadbać o siebie i sprawić aby nasze dni były szczęśliwe w szkole”,
- Dokończyć zdanie „Najbardziej w szkole cieszy mnie gdy…”

Na lekcjach wychowawczych uczniowie mieli wyświetlany wykład pani psycholog Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej pt. ”Czy szczęścia można się nauczyć?”. Materiał został przygotowany przez Nauczyciela – Bibliotekarza. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem w szkole. Wszyscy uczniowie z klas I przyłączyli się do Tygodnia Szczęścia. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tak ważnego święta. Na finał akcji zapraszamy wszystkich do udziału w konferencji „Czy szczęście w szkole jest możliwe?” (link rejestracyjny przesłany do nauczycieli) Koordynatorzy akcji: Agnieszka Oleszycka – Nauczyciel – Bibliotekarz (Opiekun Aktywu Bibliotecznego), Agnieszka Kula – nauczyciel Wychowania Fizycznego ( wychowawca klasy 1psychologicznej).