Wizyta szkoły partnerskiej

Zakończyła się dwudniowa wizyta uczniów i nauczycieli ze szkoły Liceul Teoretic Solomon Halita w Singeorz Bai z Rumunii. W pierwszym dniu goście, wspólnie z młodzieżą z naszej szkoły, uczestniczyli w warsztatach z ekologii przygotowanych przez panią Annę Skórzewską, a następnie udali się na spacer po Krynicy, na którym mieli okazję porozmawiać i lepiej się poznać. Nasi uczniowie towarzyszyli również uczniom partnerskiej szkoły w popołudniowej wycieczce na Jaworzynę Krynicką. W drugim dniu wizyty odbyły się warsztaty z upcyklingu, w czasie których uczniowie pod okiem Pani Anny Skórzewskiej z odpadów przygotowali różne przedmioty codziennego użytku, w tym świeczniki, podstawki pod kubki i pojemniki na przybory szkolne. W czasie pobytu w szkole uczniowie zapoznali się również z prezentacją o Górze Parkowej, na którą później wspólnie się udali. Po południu nasi goście odwiedzili Wieżę Widokową i tym samym zakończyli pobyt w naszym mieście. Wizytę grupy z Rumunii w naszej szkole koordynowali Pani Aneta Gubała i Pan Daniel Sekuła.

Zobaczyć Wenecję i….świat jest jednak ciekawy!

Wenecja jest bez wątpienia jednym z najbardziej romantycznych i wyjątkowych miast we Włoszech i na świecie. To miasto na wodzie i wyspach, które każdego roku rozpala zmysły milionów turystów. Kojarzy się z romantyzmem i karnawałową zabawą, a jej symbolem są sunące kanałami gondole, mosty, Plac św. Marka z Bazyliką i Pałacem Dożów. Bez nich trudno byłoby sobie wyobrazić Wenecję, to one decydują bowiem o jej splendorze i uroku.
Dzisiaj przekonali się o tym uczniowie i opiekunowie Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju , którzy realizują Projekt Power „ Z kompetencjami w świat” i razem z przewodnikiem zwiedzili Wenecję. W zwiedzaniu tego unikatowego miasta nie przeszkodziły tłumy turystów, pogoda dopisała a Adriatyk był nad wyraz spokojny. W planach kolejne eskapady!

„ Nad Kapuletich i Montekich domem…”

Cudowny drugi dzień weekendu, spędzony przez ekipę Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju w Weronie. Werona- miasto, w którym przeszłość łączy się z teraźniejszością. Miasto Dantego Alighieri, miasto rozsławione przez Szekspira, który niestety nigdy w nim nie był. Turyści przyjeżdżają do Werony przede wszystkim, by zobaczyć słynny dom Julii, w którym oczywiście Julia nigdy nie mieszkała. Ale nic to! Liczy się romantyczna atmosfera, unosząca się nad miastem „ zakochanych”.
Wrażenie robi Rzymski Amfiteatr- trzeci największy amfiteatr, jaki zachował się we Włoszech, dawniej mógł pomieścić 30 000 osób. Dziś nadal wykorzystywany jest w celach kulturowych – wystawiane są tu opery, musicale i koncerty. Werona cudowna perełka europejskiej architektury, miasto pełne romantyzmu, unikatowego klimatu, pełne śródziemnomorskich smaków, warto tu kiedyś wrócić…..
A w drodze do hotelu jeszcze jedna atrakcja Jezioro Garda, największy zbiornik słodkiej wody w Italii. „Cyprysy mówią, że to dla Julietty,
Że dla Romea -- ta łza znad planety….” C. K. Norwid

Uczniowie już w Albano Terme

Uczniowie i opiekunowie ZSP Krynica-Zdrój udali się do Włoch
Będą uczestniczyć w Projekcie Erasmus+ POWER "Z kompetencjami w świat", skierowanym do uczniów klas liceum ogólnokształcącego. Głównym założeniem projektu jest zagraniczna mobilność, podczas której nasi uczniowie wezmą udział we wspólnych zajęciach, warsztatach i ćwiczeniach z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej.
We Włoszech przebywać będą przez najbliższe 2 tygodnie pod opieką Pani Heleny Bukowiec i Pani Anety Gubały.