Drodzy Rodzice!

Droga Młodzieży klas 8 szkoły podstawowej!

 

Już niedługo dopełni się czas nauki w szkole podstawowej i po zdaniu egzaminu ósmoklasisty nadejdzie moment wyboru wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważny jest ten wybór, ale i jednocześnie trudny. Pozwólcie więc, że po krótce Wam się przedstawimy ?

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju to Szkoła z ponad 95-letnią tradycją, na miarę XXI wieku. Młodzieży ambitnej, pragnącej poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, gwarantuje uzyskanie najlepszych wyników na egzaminie maturalnym oraz egzaminie z kwalifikacji w zawodzie. Wszystko dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, która jednocześnie kształtuje osobowość młodego człowieka w drodze do dorosłości poprzez wskazanie najistotniejszych wartości, jakie powinny cechować każdego z nas. Szkoła jest piękna, nowa, bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne. Dysponuje nowoczesnymi pracowniami przedmiotowymi, czytelnią multimedialną oraz nowoczesną salą sportową z zapleczem. Ciągle jednak Szkoła się zmienia i rozwija, szukając sposobów, by inwestując w budynek i jego wyposażenie, stwarzać młodym jak najlepsze warunki do nauki oraz budować atmosferę, w której każdy będzie się czuł dobrze.

 Naszymi atutami są między innymi:

 • kierunki kształcenia dostosowane do potrzeb edukacyjnych młodzieży oraz lokalnego rynku pracy,
 • wykwalifikowana kadra pedagogiczna z dużym doświadczeniem pedagogicznym,
 • opieka szkolnego pedagoga i opieka pielęgniarska nad młodzieżą, sklepik szkolny,
 • bardzo dobra baza dydaktyczna:: pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, nowoczesna biblioteka funkcjonująca jako centrum multimedialne, nowoczesne pracownie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, hala sportowa, siłownia, boiska szkolne
 • praktyki zawodowe w firmach, obiektach hotelowych o ugruntowanej pozycji rynkowej na terenie Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowości
 • zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Erasmus+
 • rozwijanie zainteresowań uczniów i współpraca z wyższymi uczelniami w ramach Małopolskie Chmury Edukacyjnej
 • członkostwo w Polskiej Izbie Hotelarzy Małopolskiej Izbie Hotelarskiej, Polskim Zrzeszeniu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, Nowosądeckiej Izbie Turystycznej i Krynickiej Organizacji Turystycznej,
 • bezpieczeństwo-certyfikaty i znaki jakości: „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, „Wiarygodna Szkoła”
 • Srebrne i Brązowe Tarcze dla najlepszych techników w Polsce w rankingu „Perspektyw” ( Brązowa Tarcza 2022),
 • rozwój zainteresowań uczniów-zajęcia pozalekcyjne, sportowe, Wolontariat, Aktyw Biblioteczny, Szkolny Klub Caritas, Szkolny Klub PCK
 • możliwość uzyskania Stypendium Starosty Nowosądeckiego, Prezesa Rady Ministrów
 • Zielone Szkoły w Grecji oraz w Centrum Symulacji Medycznej w Suwałkach

Drodzy Młodzi Przyjaciele! Taką właśnie Szkołę chcemy budować z Wami i dla Was!

Z radością pragniemy Wam  przekazać, że w roku szkolnym 2022/2023 nasza Szkoła oferuje możliwość kształcenia się w 4-letnim Liceum oraz 5-letnim Technikum w następujących kierunkach:

L. P. Przedmioty rozszerzone Przedmioty rozszerzone
1

Liceum medyczno-ratownicze

    biologia

chemia

język angielski

2

Liceum psychologiczne

biologia

język polski

język angielski

3

Liceum turystyczne (nowość!)

geografia

Język polski

język angielski

4

Liceum inżynieryjne (nowość!)

matematyka

biologia

język angielski

5

Technikum Ekonomiczne- e-commerce i narzędzia informatyczne w zarządzaniu firmą (nowość!)

matematyka
6

Technikum Informatyczne

matematyka
7

Technikum Budowlane

matematyka
8

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych- doradca dietetyczny z elementami fitness (nowość!)

język angielski
9

Technikum Hotelarskie – steward/stewardesa z elementami sztuki barmańskiej (nowość!)

język angielski
10

Technikum Logistyczne (nowość!)

matematyka

Mamy świadomość, że wybór szkoły ponadpodstawowej nie jest łatwy, dlatego wychodząc naprzeciw
tym dylematom pragniemy Was zaprosić na DNI OTWARTE 2022.

Czekamy na Was :

 • 22.03.2022 – w godz. 10.00-15.00
 • 30.03.2022- w godz.10.00-15.00
 • 07.04.2022- w godz.10.00-15.00

W czasie wizyty w szkole będziecie mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami i młodzieżą, poznać specyfikę nauki na konkretnym kierunku kształcenia, zwiedzić budynek szkoły, klasopracownie oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w naszej Szkole.

Wierzymy, że Dni Otwarte będą czasem niezwykle owocnym i pomogą Wam i Waszym Rodzicom podjąć właściwą decyzję odnośnie wyboru szkoły ponadpodstawowej. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli tym wyborem będzie Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju!

Zachęcamy Was również do śledzenia nas w social-mediach – zwłaszcza na Facebook’u, gdzie prawie każdego dnia pojawiają się nowe posty, w których pokazujemy codzienne życie i działalność naszej Szkoły,
a także dzielimy się radościami związanymi z sukcesami naszych uczniów!

Odwiedźcie także naszą stronę internetową www.krynica.szkola.pl, gdzie znajdziecie wszelkie potrzebne informacje dotyczące naszej Szkoły!

Mamy nadzieję, że nasza oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 okaże się dla Was niezwykle ciekawa i po osobistym spotkaniu w ramach Dni Otwartych oraz w świecie wirtualnym będziemy mogli już od września 2022 roku spotykać się każdego dnia w murach naszej Szkoły. Zapraszamy Was, abyście stali się cząstką naszej szkolnej rodziny!

Czekamy właśnie na Ciebie ?
Z pozdrowieniami – Maria Aleksander-Pisz
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju