Stypendia i nagrody Starosty

Najlepsi z najlepszych! Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu zorganizowało dzisiaj Galę dla najzdolniejszych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki nauczania 5.0 i powyżej. W naszej szkole Stypendia Starosty Powiatu Nowosądeckiego otrzymali: Yana Makukh, Joanna Kumorek, Natalia Pociecha, Zuzanna Sroka, Julia Florian, Kacper Galik, Bartosz Hadała, Maciej Przybylski, Kacper Pyka, Wiktoria Syjud, Wiktoria Giza, Sara Płachta, Justyna Klimczak. 25 tysięcy złotych – to kwota stypendiów naukowych ufundowanych przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego dla najzdolniejszych uczniów dziewięciu szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Oprócz wsparcia uczniów, którzy osiągają najwyższe wyniki w nauce, Zarząd Powiatu funduje też stypendium materialne (w sumie w tym roku szkolnym 21 700 zł), stypendia dla uczniów z Ukrainy mieszkających w Bursie Szkolnej w Starym Sączu (75 tysięcy złotych). Łącznie, w tym roku szkolnym, na wsparcie dla młodych ludzi zostało przeznaczone 221 700 złotych! Podczas uroczystości wręczono również nagrody w kategorii Sądeckie Oblicza Wolontariatu. Wyróżnienie w kategorii Młody Wolontariusz Roku otrzymała Kaja Kożuch, uczennica klasy III LO o profilu psychologicznym. Kaja Kożuch (17 lat) zgłoszona przez Klub Wolontariatu w ZSP w Krynicy-Zdroju przy Stowarzyszeniu Sursum Corda. Od 2020 roku wolontariuszka w Szkolnym Klubie Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Sursum Corda, współorganizatorka zbiórek darów dla obywateli Ukrainy, aktywnie brała udział w pracach punktów zbiórek i dystrybucji darów. Towarzyszyła uchodźcom podczas wizyt w urzędach, aby sprawnie pomóc uzupełnić niezbędne dokumenty potrzebne do wydania numeru PESEL lub innych świadczeń. Wraz z rodzicami organizowała czas wolny dla rodzin z Ukrainy. Brała udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Łącznie ponad 250 godzin przeprowadzonych w roku szkolnym 2021/2022. Podczas Gali obecna była dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz oraz opiekunki Wolontariatu Panie Aneta Gubała i Alina Pustułka. Serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI


Święto Szkoły

13 października 2022 roku odbyła się uroczystość Święta Szkoły, powiązana z obchodami Święta KEN i Ślubowaniem Klas Pierwszych. Uroczystość poprzedziła msza święta w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju. W uroczystym ślubowaniu wzięło udział 270 uczniów z 9 klas pierwszych, które w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęły naukę w szkole. W swoim przemówieniu dyrektor Maria Aleksander-Pisz nawiązała do-prawie 100-stu letniej tradycji szkoły, dziękując, za to, że kolejne pokolenia, wybierając naszą szkołę, postrzegają jej dorobek, wartości oraz sukcesy za podstawę własnego przyszłego rozwoju. Dyrektor szkoły nawiązała w ten sposób do pracy i dorobku byłych dyrektorów, nauczycieli , pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz rodziców, którzy przez lata kształtowali wizerunek szkoły w środowisku lokalnym. Dyrektor szkoły wspomniała, że przed kolejnymi pokoleniami stoją nowe wyzwania, które warto realizować, mając na uwadze bardzo dobre warunki dydaktyczno-wychowawcze, które gwarantuje szkoła, prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Wśród gości znaleźli się Radni Powiatu Nowosądeckiego Panowie Stanisław Sułkowski i Przemysław Gajowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Ryba. Na uroczystości obecni byli również rodzice, absolwenci oraz sympatycy szkoły. Dyrektor szkoły wręczyła również nagrody dyrektora dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Organizacją uroczystości zajęły się Panie Dorota Franczak, Helena Bukowiec, Aleksandra Bieniek oraz Pan Marek Sowa. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz przedstawicielom klas zaangażowanych w Święto Szkoły.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI


Program Uroczystości:

10.00-Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju, Czarny Potok 3
11.15-Uroczysta Akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, połączonej ze Świętem Szkoły oraz Ślubowaniem Klas PierwszychZEBRANIE Z RODZICAMI KLAS MATURALNYCH

Dnia 28 września 2022 r. odbędą się zebrania z rodzicami i uczniami klas maturalnych .Spotkania odbędą się wg . harmonogramu.


Klasa 4Abp

-godz. 16.00-spotkanie na hali sportowej rodziców i uczniów dot. procedur maturalnych
-godz. 16.30 – spotkanie rodziców z wychowawcą sala 14.

Klasy 4TH,4TI,4TB,4EG

-godz. 16.30- spotkanie na hali sportowej rodziców i uczniów dot. procedur maturalnych
-godz.17.00-spotkanie rodziców z wychowawcą

4th- sala 121
4ti- sala 136
4tb- sala 9
4eg- sala 117ZEBRANIE Z RODZICAMI

Uprzejmie informuję, że dnia 6 września 2022r. ( wtorek) o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas (oprócz klas maturalnych). Spotkania z wychowawcami odbędą się wg harmonogramu.

Bardzo proszę o przybycie, gdyż na zebraniu zostaną przedstawione Państwu najważniejsze informacje dotyczące organizacji oraz funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju

Maria Aleksander-Pisz

UBEZPIECZENIEInformujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 szkoła nie będzie pośredniczyć w organizowaniu ubezpieczenia grupowego uczniów. Ubezpieczenie ucznia jest nieobowiązkowe. Szkoła nie jest zobowiązana do organizowania ubezpieczenia uczniów i nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. To rodzice rozstrzygają, czy należy w szkole ubezpieczyć dziecko i od nich zależy przyjęty sposób procedowania wyboru ubezpieczyciela oraz wybór oferty. Każdy rodzic/opiekun prawny może indywidualnie ubezpieczyć ucznia w wybranej firmie ubezpieczeniowej.