Ponad 900 młodych ludzi z regionu odwiedziło przez dwa dni Turystyczna Szkoła - Mobilne Centrum Edukacji, które zawitało do Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju
Mobilne Centrum Edukacji to wielopoziomowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów, ich wychowawców i opiekunów. Nowoczesna multimedialna przestrzeń łączy tradycyjne narzędzia edukacji z interaktywnymi formami komunikacji i angażującą zabawą, zachęcającymi do odkrywania atrakcyjności turystycznej Polski Dzisiaj, prezentacji Centrum dokonał Andrzej Gut-Mostowy- sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, który powiedział: Na prezentację Mobilnego Centrum wybraliśmy właśnie szkołę powiatową w Krynicy. Wielokrotnie przekonałem się o wysokim poziomie kształcenia w tej placówce. Co ważne, są tutaj klasy przygotowujące do zawodu hotelarza, jest klasa turystyczna LO oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Wszystkie te specjalizacje są związane z turystyką.
Starosta Marek Kwiatkowski podziękował ministrowi za wspieranie Sądecczyzny, częste spotkania z branżą i zaangażowanie w promocję, mówiąc:
- Dziękuję również za wybór naszej szkoły w Krynicy do promocji projektu Mobilne Centrum Edukacji. Bardzo zależy nam na rozwoju turystyki, to przynosi wymierne korzyści dla rozwoju gospodarczego naszego regionu i dla jego mieszkańców.
W spotkaniu wzięli udział m.in.: Andrzej Gut-Mostowy - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Dobosz, radni powiatowi – Andrzej Gancarz i Stanisław Sułkowski, Justyna Tokarczyk – sekretarz Powiatu, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Anna Salamończyk-Mochel – wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny, Paweł Cieślicki – prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej, Bogdan Kałucki – dyrektor Krynickiej Organizacji Turystycznej, Marcin Deja – prezes Zarządu GOPR, a także dyrektorzy szkół podstawowych, które biorą udział w projekcie.

Dziękujemy:

Champion Bartender Quality
Wojciech Urbański i #ŁukaszOgórek
Karolina Wolak
Fruciaki
Studio Urody - Sylwia Chmielowska
Fotolatka- Fotografia Ślubna i Filmowanie
Dziękujemy naszej całej społeczności szkolnej: uczniom, nauczycielom i rodzicom!